Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki

Maraton Hel-Gdynia zakończony

Po raz pierwszy w historii podczas Maratonu Hel-Gdynia najlepszy czas osiągnęła kobieta.

Osiemnastoletnia Węgierka Anna Olasz z czasem 4 godziny, 23 minuty i 3 sekundy była najszybsza na liczącej 20,5 km trasie. Wśród panów najszybszy był Polak Krzysztof Pielowski, który przepłynął dystans w 4 godziny, 26 minut i 43 sekundy.

W kategorii pań drugie miejsce zajęła Amerykanka Christine Jennings, która osiągnęła czas 4 godziny, 30 minut i 40 sekund. Na podium zmieściła się jeszcze Niemka Ines Hahn z czasem 4 godziny, 48 minut, 47 sekund.

Wśród panów drugie miejsce zajął Hugo Alberto Ribeiro z Portugalii z czasem 4 godziny, 28 minut i 39 sekund. Po pasjonującym finiszu na trzecim miejscu uplasował się Polak Arkadiusz Osses, który nieznacznie przegrał z Chistine Jennings. Pokonanie całego dystansu zajęło mu 4 godziny, 30 minut i 47 sekund.

Z powodu zmęczenia i wychłodzenia w zimnych wodach Bałtyku wyścigu nie ukończyli Marianna Mello i Pedro Mello z Brazylii, którzy zostali podjęci z wody na 18. kilometrze trasy.

Trasy nie ukończył również Polak Grzegorz Radomski.

Organizowane już po raz czwarty zawody w tym roku po raz pierwszy odbyły się na dłuższej, liczącej 20,5 km trasie. Tym samym osiągnięte przez Annę Olasz i Krzysztofa Pielowskiegoczasy należy uznać za rekordy nowej trasy. W ubiegłym roku, na krótszym o kilometr, liczącym 19,5 km dystansie Alexander Meyer z USA uzyskał czas 3 godziny, 53 minuty i 32 sekundy, a pierwsza w kategorii pań Christine Jennings z USA przypłynęła po 4 godzinach, 13 minutach i 57 sekundach.

Dekoracja zwycięzców Maratonu Hel-Gdynia BCT Gdynia Marathon 2014 oraz wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę o 15.45 w Miasteczku Maratonowym usytuowanym w Gdyni przy Bulwarze Nadmorskim. Wcześniej w niedzielę odbędą się Wyścigi OPEN oraz sztafety, które zostaną rozegrane między 12:00 a 15:30. 150 zawodników oraz amatorów pływania na wodach otwartych, zmierzy się w dwóch seriach z dystansem 2950 m oraz w wyścigu sztafetowym 4 x 200 m. Trasa wyścigu przebiegać będzie wzdłuż plaży w Gdyni.